Nasza firma

EDMIR-POL SP Z O.O, to firma rodzinna. Zajmujemy się produkcją i dystrybucją przypraw, mieszanek przyprawowych, mieszanek funkcjonalnych oraz dodatków technologicznych dla przemysłu spożywczego, ze szczególnym nastawieniem na przemysł mięsny. W naszym asortymencie znajdują się również m. in. barwniki, aromaty, witaminy, skrobie oraz ich pochodne.

Firma powstała w 1994 i w tamtym okresie świadczyła swoje usługi wyłącznie w zakresie dystrybucji przypraw oraz dodatków do żywności. Z uwagi na coraz szersze zainteresowanie ze strony klientów, pragnąc poszerzyć ofertę asortymentową, we wrześniu 2003 roku zakład zmienił swoją siedzibę przenosząc się na ul. Kluczborską 43 w Chorzowie. Nową siedzibę stanowił nowowybudowany, większy budynek mogący poszczycić się dobrze zorganizowanym zapleczem logistycznym, tj. nowoczesnym magazynem wysokiego składowania zaprojektowanym według najnowszych standardów obowiązujących w Unii Europejskiej. Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej w maju 2004 r. firma wdrożyła i nadal funkcjonuje zgodnie z zasadami systemu HACCP.

Nasze cele

Celem firmy EDMIR-POL na kolejne lata stało się stworzenie wyrobów własnej marki i rozszerzenie kanałów dystrybucji. W 2009 roku przystąpiliśmy do rozbudowy zakładu. Zmodernizowane zostały wówczas pomieszczenia magazynowe i pomieszczenia socjalne. Z myślą o zwiększeniu asortymentu o produkty własnej marki powstała również hala produkcyjna ze specjalistycznym parkiem maszynowym do produkcji mieszanek, a także własne laboratorium zakładowe.

Aby sprostać najwyższym wymaganiom jakościowym obecnym w branży spożywczej, w 2017 roku podjęliśmy decyzję o wdrożeniu standardów zarządzania jakościąi bezpieczeństwem żywności należących do rodziny GFSI (Global Food Safety Initiative - Globalna Norma dotycząca Bezpieczeństwa Żywności). Rozpoczął się wówczas kolejny etap rozbudowy zakładu, którego celem było dostosowanie jego infrastruktury do wymagań standardów IFS Food i BRC. Równocześnie z modernizacją budynku firmy, trwały gruntowne prace związane z dostosowywaniem funkcjonującego wówczas systemu HACCP do wymogów ww. Standardów.
Firma „EDMIR-POL” zatrudnia obecnie ponad 20 pracowników. Kadra pracownicza to wysoko wykwalifikowani, doświadczeni specjaliści, którym firma stale umożliwia dogodne warunki do doskonalenia się i podnoszenia swoich kwalifikacji. W swojej 26-letniej działalności na rynku spożywczym firma przyczyniła się do rozwoju wielu marek firm polskich oraz zagranicznych.

Misja zakładu

Firma obecnie skupia się na sprostaniu wymaganiom klientów nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach europejskich. Rynek wymaga tworzenia i dostarczania wyrobów bez alergenów, bezglutenowych, bezpiecznych i wolnych od skażeń na każdym etapie produkcji. Wymogi te spowodowały, że firma rozbudowuje swoje zaplecze produkcyjno-magazynowe, aby zapewnić bezpieczeństwo produkowanych mieszanek.
Tworzymy zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem i oczekiwaniami klienta mieszanek przyprawowych i przyprawowo-funkcjonalnych. Innowacyjność projektów polega na spersonalizowaniu mieszanin i tworzenie ich dla konkretnego odbiorcy- co daje niepowtarzalność i unikalność smaków produkowanych towarów. Dostarczane surowce sprowadzamy z całego świata, dla klienta kontraktujemy odbiory surowca zapewniając nie tylko stałość cen -jak i ciągłość dostaw.
Przyszłość firmy – to dostarczanie surowców i mieszanek – niepowtarzalnych smakowo oraz sprostanie wymaganiom ciągle zmieniającego się rynku żywności.